وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ 1

وکیوم پوشش نوین با بره مندی از پیشرفته ترین دستگاه های بسته بندی وکیوم فرمینگ جهت بسته بندی و وکیوم محصولات و کالاها می تواند باعث بهبود بسته بندی و فروش اجناس شما شود. تیم تخصصی ما می تواند مشاوره لازم را در جهت بهبود کسب و کار شما ارائه نماید تا بهترین شرایط و امکانات را برای شما در نظر بگیرد.

وکیوم فرمینگ

یکی از روش های مرسوم بسته بندی محصولات متنوع وکیوم فرمینگ می باشد. این روش با استفاده از قالب های خاص و مخصوص تولید شده برای این کار صورت میگیرد. که قالب های وکیومی و قالب های دایکات از این دسته اند.

ماشین آلات پیشرفته به وسیله قالب های مخصوص محصولات مورد نظر با فشار و گرما ورق های پلاستیک را شکل داده و محصول نهایی که همان وکیوم فرمینگ می باشد شکل می گیرد.

 

وکیوم پلاستیک

کاربرد های وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ برای بسیاری از خدمات و محصولات استفاده می شود که برخی از آنها را به شرح ذیل می باشد.

  • تولید بسته بندی های محصولات الکترونیکی
  • بسته بندی شکلات و گز
  • بسته بندی غذاهای فینگر فود
  • بسته بندی های لوازم اداری
  • بسته بندی اسباب بازی
  • بسته بندی لوازم التحریر

قالب وکیوم فرمینگ و ساخت آن

قالب وکیوم فرمینگ به دو روش ماکت سازی و دستگاه cnc ساخته می شوند. مراحل ساخت قالب های وکیوم فرمینگ به روش ماکت سازی شامل ساخت ماکت ، سمباده سطوح ماکت ریخته گری و سمباده سوح قالب وکیوم فرمینگ می شود. در ساخت قالب های وکیوم فرمینگ از طریق دستگاه cnc با استفاده از نرم افزار های نقشه کشی صنعتی طراحی قالب وکیوم فرمینگ 3 بعدی انجام می شود و در نهایت با استفاده از دستگاه cnc طراحی انجام شده اجرا می شود.

قالب وکیوم پلاستیک وکیوم فرمینگ

روش های ساخت قالب وکیوم فرمینگ

برای ساخت قالب وکیوم فرمینگ به روش ماکت سازی و استفاده از دستگاه cnc انجام می شود. در روش ماکت سازی، در این مرحله با استفاده از ابزار مخصوص ماکت سازی و چوب های مخصوص و هم چنین رزین که توانایی این را دارند که مایع بعد از مدتی به جامد تبدیل شوند و ماکت قالب وکیوم فرمینگ مد نظر خود را درست کنند .ماکت سازی توسط ماکت ساز با دقت فراوان انجام می شود و سطوح ماکت چوبی باید با استفاده از سمباده پرداخت کاری شود .ماکت سازی کاری تخصصی بوده و پس از آماده شدن ماکت قالب وکیوم فرمینگ برای تکثیر بهتر است ماکت مورد نظر قالب را به صورت ریخته گری آلومینیوم در تعداد زیاد تکثیر کرد .

قالب دایکات و ساخت آن

دایکات روشی است که می توان بوسیله آن عملیات برش پلاستیک، وررقه های فلزی، کاغذ، انواع جعبه کارتن و مقوا را به شکل های خاص برای تولید انبوه انجام داد. توسط دستگاه دایکات می توان یک شکل را با ابعاد مشابه و یکسان بدون دخالت هیچگونه ابزاری مانند قیچی، شابلون . … ایجاد کرد.

  • انواع قالب دایکات
  • دایکات فکی یا تخت
  • دایکات روتاری یا دوار
  • دایکات کلیشه برجسته

صرفه جویی در امر بسته بندی

خیلی از فروشندگان و تولیدکنندگان برای صرفه جویی بیشتر در مرحله تولید محصول خود نیازمند صرف هزینه کمتر در موضوع بسته بندی میشوند. وکیوم فرمینگ(vacuum forming) این مشکل را با استفاده از دستگاههایی که پیچیدگی کمتر و هزینه کمتری در بحث نگهداری دارند برطرف میکند. همچنین با استفاده از این روش میتوان قطعات متعدد و زیادی را با یک ورقه پلاستیکی تولید کرد و به نسبت آن دوباره هزینه های تولید کاهش پیدا میکند.

دقیق و مناسب

وکیوم فرمینگ(vacuum forming) طراحی منظم، دقیق و یکپارچه ای از خود ارائه میدهد. در حقیقت محصول شما توسط این شیوه به نحوی بسته بندی میشود که تمام اجزای آن  به طور دقیق با وکیوم پوشیده و همینطور محافظت میشود.

سریع و افزایش بهره وری

 

وکیوم فرمینگ و زمان

به قول معروف وقت طلاست! وکیوم فرمینگ(vacuum forming) بهترین شیوه بسته بندی محصول شما در کمترین زمان ممکن است. این روش با استفاده از برنامه خاص خود در فرایند تولید، زمان خیلی کمتری را صرف طراحی تا تولید و بسته بندی محصول خواهد کرد.

منعطف در طراحی

این روش جدید در بسته بندی محصولات به خاطر دستگاه های بروز خود در قالب گیری از ورقه های پلیمری پلاستیکی میتواند کاملا با اشکال مختلف و اندازه های متفاوت محصول شما تطبیق پیدا کرده و همچنین بهترین قالب گیری ها را از محصول تولیدی شما داشته باشد.

بهداشتی و مطمئن

با استفاده از این روش  در بسته بندی محصولات میتوانید کاملا از رعایت پروتکل های بهداشتی در فرایند تولید محصولات توسط تولیدکنندگان مطمئن باشید؛ زیرا این نوع از وکیوم محصولات با هواگیری های خاص و سریع خود، نظارت دقیق بر پروتکل های بهداشتی و برنامه ریزی و ارزیابی منظم این اطمینان را به شما میدهد که محصول مد نظرتان برای امر خرید کاملا از حیث ویروس کرونا ایمن و در امان است.

وکیوم فرمینگ درایران

وکیوم فرمینگ ایران

سابقه ورود صنعت بسته بندی مکانیزه و هوشمند در ایران به دهه های گذشته بازمیگردد. اولین شرکت هایی که از امر وکیوم سازی برای تولید و بسته بندی محصولات خود استفاده کردند، به جلب رضایت مشتری و همینطور پیشگام بودن در بازار داخلی و خارجی کشور اهمیت ویژه ای قائل بودند. لذا با استفاده از این نوع روش بسته بندی برای تولید محولات خود میتوانید اطمینان خاطر داشته باشید که بهترین روش بسته بندی، تجربه شده، زیبا و مقرون به صرفه را برای فرایند تولید خود برگزیدید. همچنین در این روزهای کرونایی مردم بیشترین اهمیت ممکن را برای خرید نیازهای خود به بسته بندی محصولات به خصوص محصولات غذایی قائل میشوند که تولیدکنندگان  باید دقت زیادی به این امر در تولید محصولات خود برای عرضه به مشتریان داشته باشند.

تنوع وکیوم فرمینگ

در گذشته تولید کنندگان محصولات صنعتی و غذایی برای بسته بندی محصولات خود نمیتوانستند از تنوع چندانی در این امر استفاده کنند.

امروزه با بهره‌گیری از صنعت کاربردی وکیوم فرمینگ همانطور که در بازار اجناس مختلف در سراسر جهان میتوان مشاهده کرد بسته بندی‌ها به قدری تنوع دارند که حتی نمیتوان دسته بندی‌های خیلی محدود و خاصی برای آن ها قائل شد.

اگر تولیدکننده هستید و به ویژه انواع مختلفی محصولات غذایی را تولید میکنید باید به این نکته توجه خاصی داشته باشید که با وکیوم فرمینگ محصولات خود میتوانید از تنوع بسیار زیاد و بی‌شماری در بسته بندی آنها بهره بگیرید.

هزینه‌های وکیوم فرمینگ

هزینه وکیوم فرمینگ

همانطور که گفته شد وکیوم فرمینگ سبب تحول عظیمی در نوع بسته بندی محصولات در جهان شده و نتیجه این تحول تنوع بسیار بالای بسته بندی محصولات شده است. تنوع زیاد بسته بندی ها در وکیوم فرمینگ باعث شده تولیدکنندگان امکان زیادی در قیمت گذاری اجناس خود داشته باشند و در این امر دستشان باز باشد.

زیرا این موضوع به تولیدکنندگان کمک کرده قبل از تولید محصولات خود هزینه‌های بسته بندی آن ها را به طور کامل محاسبه و همچنین آن را تا حد زیادی کاهش بدهند. این امر سبب میشود که حتی خریداران محصولات نیز در هزینه‌های خود صرفه‌جویی داشته و قیمت های کمتری نسبت به گذشته برای خرید های گوناگون خود در نظر بگیرند.