بسته بندی انواع محصولات به وسیله دستگاه های وکیوم پلاستیک

وکیوم پلاستیک ظرف شیرینی و کیک

وکیوم پلاستیک ظرف شیرینی و کیک

دستگاههای وکیوم پلاستیک دستگاه هایی هستند که با ایجاد خلا در درون خود باعث شکل دادن به ورق های پلی کربنات و پلاستیکی می شوند که در بسته بندی کاربرد های بسیاری دارد.

وکیوم پلاستیک و بسته بندی مدرن

به طور کلی این گونه دستگاه ها برای بسته بندی انواع محصولات راهکار های بسیار جالبی را ارائه می کنند. حتماً شما با این گونه بسته بندی ها در طول روز و زندگی روزمره مواجه شده اید.

یک بسته شکلات زیبا را در نظر بگیرید وقتی که کارتون مقوایی را باز میکنید شکلات ها به صورت ردیف و چیده شده در داخل یک ورق پلاستیکی شکل داده شده به شکل خود شکلات ها چیده شده اند و بر روی آنها نیز ورق ای شفاف از پلاستیک که آن هم شکل داده شده است و به صورت قالب تمامی شکلات ها را در بر می گیرد کشیده شده است. هر دوی این ورق ها به وسیله قالب وکیوم پلاستیک و دستگاه وکیوم پلاستیک شکل داده شده‌اند.

این گونه مرتب سازی محصولات در بالا بردن کیفیت بسته بندی محصولات اثر بسیار زیادی دارند صنایع و محصولات تولید داخل معمولاً به دلیل بسته بندی بد و بی کیفیت توان رقابت با محصولات خارجی را ندارند چراکه محصولات خارجی معمولاً از روش های بسته بندی خاص و بسیار شیک و زیبا برای این کار استفاده می‌کنند .

بازارپذیری دلیل بسته بندی با دستگاه وکیوم پلاستیک

به طور کلی بسته بندی اثر بسیار زیادی در کیفیت محصول دارد و این این مورد را القا می‌کند که این محصول محصول ارزنده و بسیار با ارزشی است.

وکیوم پلاستیک

بسته بندی به وسیله وکیوم پلاستیک نیز به همین شکل باعث بازار پذیری محصول و القای کیفیت به محصول می باشد.

انواع لوازم الکترونیکی نیز به وسیله وکیوم بسته بندی می شوند. مثلاً شما یک فلش مموری خریداری می کنید که آن در یک لایه لفاف پلاستیکی که به شکل خود فلش شکل داده شده است پوشیده شده یا یک هدفون و یا هندزفری همه این گونه لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر معمولاً با همین وکیوم پلاستیک بسته بندی می گردند.

کاربرد های دیگر برای وکیوم پلاستیک ساخت قطعات پلاستیکی قالب دار می باشد یکی دیگر از محصولات ساخته شده به وسیله وکیوم پلاستیک و دستگاه مکش وکیوم سینی های کشت نشاء میباشد.

سینی کشت نشاء

سینی های کشت نشاء از حفره هایی هم شکل و هم اندازه با اندازه های گوناگون و تعداد مختلف برای هر اندازه تشکیل شده‌اند هر کدام از این اندازه ها مناسب با یک نوع بذر خاص می باشد. در واقع هر بذری نیاز به بستری برای رشد دارد که اندازه آن بسته به اندازه بذر و نوع گیاه متفاوت است. گیاهچه های مختلف در درون این حفره ها که معمولاً با کمپوست یا کوکوپیت و پرلیت پر می‌شوند قرار می گیرند. بدین ترتیب است که گیاهچه ها با قطعه های خاک که همان بستر شان است به صورت جداگانه از سایر گیاهچه ها رشد می کنند و وقتی که به اندازه خاصی رسیدند آنها را به وسیله فشار از داخل سینی کشت جدا کرده و بستر گلدان یا زمین انتقال میدهیم و سینی های کشت برای کشت سری بعد آماده می شوند.

سینی کشت نشاء

سینی های کشت نشا در بسیاری از گلخانه ها و کشاورزی مدرن کاربرد بسیار زیادی دارند. سینی های کشت نشا دارای بافتی نرم تر هستند که بتوان با فشار کمی نشا ها را از داخل آن خارج کرد سینی های کشت نشا از موادی تشکیل می‌شوند که بتوان چندین بار از آنها استفاده کرد و به هیچ عنوان یکبار مصرف نیستند.

برای دستگاه وکیوم پلاستیک کاربردهای بسیار زیادی وجود دارد ساخت قطعات پلاستیکی با ایجاد پمپ خلا و حرارت بسیاری از انواع اشکال و حالت های مختلف را برای ایجاد محصولات مختلف ایجاد می کند

پروسه ساخت قالب مهمترین مرحیه بسته بندی وکیوم پلاستیک است

ساخت قالب برای دستگاه وکیوم پلاستیک نیز پروسه های بسیار دقیق و نیازمند دقت و اهمیت بسیار زیاد است برای این کار ابتدا از محصول نمونه را به قالب ساز می دهیم. قالبساز طی فرآیندهای تصویربرداری و ایجاد فایلهای کامپیوتری از طرح نموده و نسبت به ساخت قالب مبادرت می ورزد ساخت قالب از مهمترین مراحل برای ایجاد بسته بندی با وکیوم پلاستیک می باشد هر قالب مخصوص محصول مختلفی بوده و به طور اختصاصی استفاده می گردد.

بسته بندی وکیوم

برای محاسبه هزینه ساخت قالب های وکیوم پلاستیک باید با متخصصان مشاوره نمایید به دلیل پیچیده بودن پروسه ساخت قالب قیمت ها بسیار می توانند متفاوت باشند توجه کنید که ساخت قالب مهمترین مرحله می باشد و برای کمی ارزان تر شدن و یا تغییر قیمت نمی توان کیفیت را فدای قیمت نمود.

آشنایی با وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ در واقع نوعی فرم دهی و کشل دهی به ورق های گرما گفته می شود که این کار بوسیله حرارت مستقیم یا القائی و سپس خارج نمودن هوایی که در بین ورق و قالب وجود دار انجام می شود . اینکار توسط دستگاه های پیشرفته انجام می پذیرد و بسته به نوع کار می تواند شکل های متفاوتی داشته باشد . برخی از این فرم دهی ها ساده و برخی دیگر پیچیده و با سختی های خاصی مواجه هستند. دستگاه های پیشرفته تر به دو گروه نیمه اتوماتیک و اتوماتیک می باشند که در تهیه و تولید ظروف یکبارمصرف نیز از این دستگاه ها استفاده می شود