تفاوت وکیوم فرمینگ و ترموفرمینگ و مزایای آن ها

وکیوم فرمینگ محصولات صنعتی

یکی دیگر از موضوعاتی که با گسترش همه جانبه وکیوم فرمینگ در بین شیوه‌های مختلف بسته بندی به آن توجه می‌شود و همچنین اختلاف نظرهای زیادی در بین دانشمندانی که هر دو آن ها را به تولیدکنندگان و کارخانه‌ها ارائه می‌کنند، تفاوت‌های اندک ترموفرمینگ و وکیوم فرمینگ محصولات است.

همچنین موضوع دیگری که در بین تولیدکنندگان محصولات و شرکت‌های بزرگ تجاری مطرح است، مزایای مختلفی است که این شیوه بسته بندی یعنی وکیوم فرمینگ محصولات به آن ها ارائه میکند. در واقع این موضوع حتی از تفاوت ترموفرمینگ و وکیوم فرمینگ محصولات برای این شرکت‌ها و تولیدکنندگان بزرگ محصولات تجاری مهم‌تر و از اهمیت بیشتری نزد آن ها برخوردار است.

همانطور که گفته شد فواید و مزیت‌های مختلفی که وکیوم فرمینگ به تولیدکنندگان مختلف و متنوع ارائه می‌کند بسیار زیاد است و در واقع بهتر است که ادامه مقاله را از این موضوع سوگیری کنیم و به آن بیشتر بپردازیم.

وکیوم فرمینگ و تولید سفارشی بسته بندی محصولات

وکیوم فرمینگ محصولات صنعتی

در حقیقت یکی از فوایدی که می‌توان گفت بیشتر تولیدکنندگان و شرکت‌های بزرگ به واسطه ویژگی منحصر به فرد آن جذب بسته بندی به شیوه‌ی وکیوم فرمینگ شدند، قابلیت سفارشی سازی بسته بندی‌ها در اندازه آن ها و همچنین قالب‌های مختلف و متنوع است.

همچنین ببینید : سینی کشت نشا

در واقع این قابلیت به تولیدکنندگان محصولات مختلف و همچنین شرکت‌های تجاری تولید محصولات متنوع این امکان را می‌دهد که متناسب با هر اندازه‌ای که آن ‌ها برای بسته بندی محصول خود مناسب می‌دانند وکیوم فرمینگ قالب‌هایی را با آن ها اندازه‌ها به روی محصولات آن ها کشیده و در مجموع محصولات آن ها را به طرز سفارشی بسته بندی کند.

همچنین این ویژگی به تولیدکنندگان و صنایع مختلف توضیع و تولید محصولات در ابعاد و اندازه‌ای این امکان را می‌دهد که در تولید محصولات خود نگران اندازه‌های محصولات و همینطور ابعاد و حجم‌ها نداشته باشند و به نوعی خیال آن ها را از هر جهت آسوده می‌کند.

تمیز کردن آسان و مقاومت وکیوم فرمینگ در برابر آب و روغن

وکیوم فرمینگ

در ادامه مزیت‌های مختلف و متنوع استفاده از بسته بندی محصولات به شیوه وکیوم فرمینگ باید به ویژگی خاص او نیز یعنی مقاومت بالای آن در برابر آب و همچنین روغن اشاره کرد که می‌توان گفت این قابلیت سادگی‌های زیادی را برای تولیدکنندگان محصولات مختلف غذایی و… فراهم کرده است.

مقاومت در برابر آب در محصولاتی که به شیوه وکیوم فرمینگ بسته بندی می‌شوند باعث می‌شود که محصولات در مواجه با خطرات آبی در حین حمل و نقل و همچنین خطرهای دیگر طبیعی که ممکن است به کلی محصولات را به نابودی بکشادند، مقاوم باشند و تا حد امکان حجم بالایی از آب نتواند به داخل آن ها نفوذ کرده و یا در حالت بدتر آن ها را نابود کند.

مزیت دیگری که به خصوص موردنظر تمامی تولیدکنندگانی است که محصولات خاص صنعتی ارائه می‌کنند است، مقاومت بالای وکیوم فرمینگ در بسته بندی محصولاتی است که به این شیوه بسته بندی می‌شوند و می‌توان گفت، این نوع محصولات به آن تا حد زیادی نیاز دارند.

حساسیت بالای برخی از محصولات که توسط شرکت‌های تجاری تولید می‌شوند و در واقع ممکن است که از ارزش بالایی نیز برخوردار باشند، باعث شده است که در سال‌های اخیر تعداد زیادی از تولیدکنندگان چنین محصولاتی به بسته بندی محصول‌های خود توسط وکیوم فرمینگ روی بیاورند.

سخن پایانی

طراحی و بسته بندی کفش با وکیوم فرمینگ

با گذشت زمان و گسترش زیاد و قابل توجه وکیوم فرمینگ در جهان بیشتر صنایع و همچنین تولیدکنندگان محصولات مختلف نظیر محصولات صنعتی و به ویژه غذایی به سمت بسته بندی محصولات خود به کمم شیوه وکیوم فرمینگ بروند.

زیرا این شیوه در بسته بندی مزایای زیادی را شامل می‌شود و همانطور که به تعدادی از آن ها پرداخته شد خدمات و امکانات بسیار زیادی را در اختیار تولیدکنندگان محصولات مختلف و شرکت‌های بزرگ تجاری می‌گذارد که به تنهایی برای روی آوردن به این شیوه نوین از بسته بندی می‌توان گفت تا حد بسیار زیادی کافی است.