قیمت وکیوم فرمینگ و قالب‌های آن

قیمت وکیوم فرمینگ

کارخانه‌ها و مجموعه‌های بزرگ صنعتی از دیرباز تا کنون همیشه به دنبال بیشترین سود با کمترین حد هزینه برای تولید محصولات خود بوده‌اند. بخشی از مهم‌ترین هزینه‌های هر کارخانه و شرکتی را می‌توان به بسته‌بندی آن مجموعه برای ارائه محصولات خود به دست مشتریان دانست.

وکیوم فرمینگ همانطور که در ذیل مقالات پیشین به مزیت‌های رقابتی آن پرداخته بودیم از نظر قیمتی نیز می‌توان این شیوه بسته‌بندی را در زمره بسته‌بندی‌های مقرون به صرفه برای کارخانه‌ها و واحدهای تجاری با تولید انواع محصولات قرار داد.

در دهه‌های اخیر شیوه‌های جدید و نوینی در بسته‌بندی محصولات در سرتاسر جهان ارائه شده‌اند اما یکی موضوعاتی وکیوم فرمینگ را همیشه در لیست بهترین  شیوه‌های بسته‌بندی برای کارخانه‌ها و صنایع مختلف قرار می‌دهد کاربرد همیشگی و قیمت مناسب آن برای صاحبین انواع کسب و کارهاست.

در حقیقت از صد سال گذشته تا کنون که وکیوم فرمینگ، این شیوه بسته‌بندی به صورت طرح مقدماتی از آن توسط دانشمندان به صنایع متفاوت بزرگ و کوچک ارائه شد، به جرعت می‌توان گفت همچنان در صدر بهترین و کاربردی‌ترین شیوه‌های بسته‌بندی برای انواع محصولات به شمار می‌رود.

در ادامه مقاله به برخی از موضوعات و فاکتورهایی که در قیمت وکیوم فرمینگ برای بسته‌بندی محصولات مختلف کارخانه تاثیرگذار و مهم است خواهیم پرداخت تا صاحبین کسب و کارها بتوانند تا جای ممکن از هزینه‌های خود برای بسته‌بندی محصولاتشان بکاهند.

اندازه و قیمت قالب وکیوم فرمینگ

قیمت وکیوم فریمنگ

یکی از ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین عواملی که می‌تواند تاثیر زیادی بر قیمت وکیوم فرمینگ برای بسته‌بندی محصولات داشته باشد، اندازه‌ای است که کارخانه در نظر دارد تا قالب وکیوم فرمینگ طبق آن طراحی و در نهایت بسته‌بندی‌ها صورت بگیرد.

شرکتی که قصد دارد تا قالب وکیوم فرمینگ را طراحی و بسته‌بندی محصولات را مطابق آن انجام دهد باید متناسب با اندازه‌هایی که کارخانه برای محصولات و بسته‌بندی آن‌ها در نظر گرفته است دست به طراحی قالب‌های خود بزند و همین امر سبب می‌شود تا در نهایت برآوردی که شرکت ساخت قالب‌های وکیوم فرمینگ دارد متغیر و متفاوت باشد.

به همین دلیل کارخانه‌ها و شرکت‌های تجاری که قصد بسته‌بندی محصولات خود را دارند باید در نظر داشته باشند که این عامل می‌تواند تاثیرات زیادی را بر قیمت قالب وکیوم فرمینگ برای بسته‌بندی محصولات شامل شود.

شکل قالب وکیوم فرمینگ

قیمت قالب وکیوم فرمینگ

همانطور که می‌دانید محصولات مختلف بسته به نیاز مشتری‌ها و کارخانه‌‌ها بسته‌بندی‌های متفاوتی را شامل می‌شوند و می‌توان گفت همین موضوع باعث می‌شود تا در نهایت شرکت ساخت قالب‌های وکیوم فرمینگ، مجبور به طراحی بی‌نهایت قالب برای محصولات مختلف و متنوع باشد.

جدا از زمانی که شرکت ساخت قالب وکیوم فرمینگ باید برای طراحی قالب مورد نظر کارخانه برای محصول آن صرف کند باید هزینه‌های مختلف و متفاوتی را در جهت ساخت قالب‌های سفارشی در نظر بگیرد.

در واقع می‌توان گفت به همین دلیل است که قالب‌های سفارشی به مراتب هزینه‌های بیشتری را برای بسته‌بندی محصولات کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلف شامل می‌شوند زیرا هر قالب باید متناسب با ابعاد و اندازه‌های مختلفی طراحی و تولید بشود و شرکت ساخت قالب‌های وکیوم باید برای هر قالب و بسته‌بندی هر محصولی هزینه‌های متفاوتی را در نظر بگیرد.

شرکت ساخت قالب‌‌ وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ و بسته‌بندی محصولات

یکی دیگر از موضوعات و عواملی که می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی قیمت نهایی بسته‌بندی یک محصول به شیوه و روش وکیوم فرمینگ داشته باشد، برند و نام شرکتی است که در این حوزه قصد ارائه خدمات خود را به کارخانه‌ها و مجموعه‌های تجاری دیگر را دارد.

در حقیقت همانطور که می‌دانید در هر صنعتی نام و برند هر شرکتی می‌تواند تعرفه‌های ارائه خدمات به مشتریانش را دچار تغییراتی کند. کارخانه‌ها نیز باید توجه داشته باشند که شرکت‌های زیادی در ایران خدمات وکیوم فرمینگ محصولات را به مشتریان خود ارائه می‌دهند اما تعدادی از آن‌ها ممکن است به علت سابقه و برخی از خدمات ویژه‌ای که در طول سالیان فعالیت خود به مشتریانشان عرضه می‌داشته‌اند تبدیل به برندی سرشناس و موفق در این حوزه شده باشند و همین امر می‌تواند تاثیرات زیادی بر قیمت ساخت قالب وکیوم فرمینگ توسط آن مجموعه‌ها داشته باشد.

باید همیشه در نظر داشت که هر برندی می‌تواند به واسطه آوازه‌ای که از فعالیت‌های خود در هر حوزه‌ای دارد، قطعا تاثیرات قابل توجهی را بر تعرفه‌های خود برای ارائه خدمات بگذارد. زیرا نام و اعتبار یک برند ارتباط مستقیمی را با قیمت‌ خدمات مورد ارائه توسط آن مجموعه را شامل می‌شود و از همین رو کارخانه‌های تولیدات محصولات صنعتی باید به این موضوع توجه زیادی داشته باشند.