آشنایی با کاربرد وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف

کاربرد وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف

بسیاری از محصولات پلاستیکی که در زندگی روزمره ما به چشم می‌خورند با استفاده از روش وکیوم فرمینگ ساخته شده‌اند. کاربرد وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف چنان گسترده است که کمتر روشی برای فرم دهی به پلاستیک توان رقابت با آن را دارد. این تکنینک ساده تولید‌اشیا پلاستیکی، از فواید بسیاری برخوردار است که صرفه اقصادی و سرعت تولید از مهمترین آن‌ها بشمار می‌رود.

تعداد محصولاتی که می‌توان با روش وکیوم فرمینگ تولید کرد محدودیت نداشته و به همین دلیل نیز در صنایع مختلف محبوبیت و کاربرد‌های فراوانی دارد. به طور خلاصه باید بگوییم احتمالاً در آینده نیز تا مدت‌ها هیچ روش دیگری جایگزین وکیوم فرمینگ نخواهد شد.

کاربرد وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف

کاربرد وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف

در ادامه‌ی این مطلب به برخی از مهمترین کاربرد‌های وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف پرداخته‌ایم تا بیشتر با مزایای این روش فرم دهی پلاستیک آشنا شوید:

کاربرد وکیوم فرمینگ در تجهیزات کشاورزی

از وکیوم فرمینگ در صنعت کشاورزی برای ساخت قسمت‌های پلاستیکی هم وسایل حمل و نقل و هم ماشین‌های سنگین استفاده می‌کنند. ماشین آلات و وسایل نقلیه کشاورزی برای استفاده‌ی بلند مدت طراحی شده‌اند. به همین دلیل نیز باید مرتب مورد مراقبت قرار گیرند و با دوام بیشتری کار کنند. این ماشین آلات همچنین باید در برابر شرایط جوی مختلف به میزان کافی مقاوم باشند. اجزای پلاستیکی ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی را با روش وکیوم فرمینگ می‌سازند تا از مقاوت بالایی برخوردار باشند. در واقع فرم دهی به روش وکیوم فرمینگ دوام پلاستیک را افزایش می‌دهد.

کاربرد وکیوم فرمینگ در ساخت قطعات خودرو

قطعات پلاستیکی ساخته شده به روش وکیوم فرمینگ کاربرد‌های بسیاری در صنعت خودرو‌سازی دارند. این قطعات هم از نظر زیبایی و هم دوام از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند و در قسمت‌های مختلف انواع خودرو نصب می‌شوند. برای درک بهتر کابرد وکیوم فرمینگ در صنعت خودرو‌سازی کافی است نگاهی به داخل خودرو خود بیاندازید، از داشبورد گرفته تا دستگیره‌های پلاستیکی در و شیشه بالابر همگی به روش وکیوم فرمینگ ساخته شده‌اند. البته علاوه بر خودرو‌های شخصی، پلاستیک‌های وکیوم فرم شده را می‌توانید در قسمت‌های مختلف اتوبوس، کامیون، تریلی، قطار، قایق و یا حتی کشتی نیز مشاهده کنید.

کاربرد وکیوم فرمینگ در بسته‌بندی

پلاستیک همیشه گزینه‌ی مناسبی برای بسته‌بندی انواع مواد غذایی و وسایل دیگر می‌باشد. اما آیا میدانستید این پلاستیک‌ها را نیز به روش وکیوم فرمینگ شکل می‌دهند؟ وکیوم فرمینگ هزینه‌ی بسته‌بندی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و از نظر بهداشتی نیز گزینه‌ی مناسبی بحساب می‌آید. با این حال که روش‌های دیگری نیز برای بسته‌بندی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند، وکیوم فرمینک به دلیل دوام بالا و صرفه اقتصادی پر طرفدار‌تر از سایر روش‌ها می‌باشد.

کاربرد وکیوم فرمینگ در وسایل منزل

در منزل هر یک از ما نیز وسایل پلاستیکی زیادی یافت می‌شوند که به روش وکیوم فرمینگ ساخته شده‌اند. وان‌های حمام پلاستیکی، وسایل آشپزخانه مثل سبد و نگهدارنده‌های غذا، گلدان‌های پلاستیکی و بسیاری دیگر از لوازم منزل نتیجه‌ی پروسه‌ی وکیوم فرمینگ هستند. همانطور که می‌بینید، وکیوم فرمینگ در زندگی روزمره‌ی ما نیز کاربرد‌های زیادی دارد.

کاربرد وکیوم فرمینگ در ویترین مغازه‌ها و بازاریابی

در سال‌های اخیر کاربرد وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف از وسایل ابزاری فراتر رفته و وارد عرصه دکور و بازاریابی شده است. به عبارت دیگر وکیوم فرمینگ جایگاه خود را به خوبی در صنعت بازاریابی و خرده فروشی نیز پیدا کرده است. وکیوم فرمینگ در ساخت ویترین‌های جذابی که در مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف می‌بینید کاربرد داشته در در این زمینه طرفداران بسیاری نیز دارد. ویترین‌ها و قفسه‌های فروشگاهی که به روش وکیوم فرمینگ ساخته می‌شوند، خاص، مقرون به صرفه و خلاقانه هستند و نظر بسیاری از بینندگان را به خود جلب می‌نماید.

کاربرد وکیوم فرمینگ در ویترین مغازه‌ها و بازاریابی

کاربرد وکیوم فرمینگ در ساخت انواع تابلو‌ها

بیزینس شما هرچقدر هم که موفق باشد، به یک تابلو برای معرفی نیاز دارد. از دیرباز بسیاری از تابلو‌های مغازه‌ها و شرکت‌ها با استفاده از وکیوم فرمینگ ساخته می‌شدند. بنابراین، شما برای‌شناساندن نام بیزینس خود به دیگران نیز احتمالاً به وکیوم فرمینگ نیاز پیدا خواهید کرد.

مجموعه وکیوم پوشش نوین آماده خدمت رسانی به شما. ساخت انواع قالب وکیوم فرمینگ، انواع ورق هایمپک و ارائه کلیه خدمات بصورت تخصصی با دستگاه های حرفه ای